W.Brytania. 23-letni mężczyzna aresztowany w związku z zamachem

fot.Andy Rain/EPA

Brytyjska policja poinformowała we wtorek o aresztowaniu w południowej części Manchesteru 23-letniego mężczyzny, który zdaniem śledczych ma związek z poniedziałkowym zamachem terrorystycznym w tym mieście, w którym zginęły co najmniej 22 osoby.

Jeden ze świadków relacjonował w rozmowie z Press Association, że ubrany w czarną kurtkę i jeansy mężczyzna został dość łatwo zatrzymany na ulicy przez policjantów, którzy wyskoczyli z nieoznakowanego czarnego policyjnego vana. Jeden z ekspertów ds. bezpieczeństwa telewizji Sky News sugerował, że łatwość, z jaką dokonano aresztowania, wskazywałaby na to, że 23-latek mógł znajdować się pod stałą obserwacją policji.

Szczegóły tożsamości zatrzymanego nie zostały przekazane opinii publicznej.

Uzbrojeni oficerowie i służby antyterrorystyczne dokonały także w ciągu dnia nalotów na dwa miejsca w południowym Manchesterze. Podczas przeszukania domu w dzielnicy Fallowfield policja przeprowadziła kontrolowaną eksplozję podejrzanego pakunku; na miejscu pozostają m.in. saperzy i straż pożarna. Z kolei drugi dom, w Whaley Range, został odgrodzony szerokim policyjnym kordonem.

Wcześniej w ciągu dnia zatrzymano jeszcze jednego mężczyznę w pobliżu centrum handlowego Arndale; jego sprawa nie jest jednak związana z poniedziałkowym zamachem.

Zaledwie kilkanaście godzin wcześniej w Manchesterze miał miejsce zamach bombowy, w którym zginęły co najmniej 22 osoby, a blisko 120 zostało rannych, z czego 59 trafiło do szpitali. Wybuch, do którego doszło po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande w hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena, jest traktowany przez policję jako atak terrorystyczny.

Z Londynu Jakub Krupa (PAP)

Categories: Świat

Comments

 1. Johnny
  Johnny 23 maja, 2017, 20:59

  “Postępowa” Europa od dziesięcioleci walczyła z religią, po cichu kontynuując zbrodnicze dzieło sowieckiego totalitaryzmu. Celem było stworzenie “nowego człowieka”. W wersji sowieckiej człowiek ten miał promienną twarz patrzącego w pustkę komunisty; we współczesnej wersji “nowy człowiek” kieruje się zasadami poprawności politycznej, nie myśli samodzielnie i szanuje wszystkie religie z wyjątkiem chrześcijaństwa.

  Reply this comment
 2. diwron
  diwron 23 maja, 2017, 23:11

  „Postępowe” społeczeństwo tworzy ludzi typu Snowflake. Muzułmanie będą mieli ułatwione zadanie w opanowaniu „postępowych” krajów. Oni przychodzą, żeby panować a nie asymilować się.

  Reply this comment
  • Normals
   Normals 24 maja, 2017, 20:11

   Sprobuj to powiedziec do „zza kaluzy” to dowiesz sie, ze w sumie maja prawo mordowac nas i nasze dzieci, maja prawo gwalcic nasze kobiety, porywac i scinac w imie allaha bo ty, ja, zwykli ludzie mieszkamy w kraju zachodniej cywilizacji, ktora to w jakims stopniu jest winna wielkim cierpieniom muzulmanow w przeszlosci.Ograniczeni ludzie nie rozumieja, ze to juz jest hybrydowa wojna religijna, ktora rozgrywa sie na naszym podworku.

   Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*