Ukraina. Rebelianci zestrzelili dwa samoloty bojowe

Ukraina. Rebelianci zestrzelili dwa samoloty bojowe

Działający na wschodzie Ukrainy prorosyjscy rebelianci zestrzelili dwa samoloty bojowe ukraińskich sił rządowych – poinformował w środę sztab operacji antyterrorystycznej.

Ukraińskie myśliwce zestrzelone przez separatystów rosyjskich fot.Sergey Popsuevich/EPA

Ukraińskie myśliwce zestrzelone przez separatystów rosyjskich fot.Sergey Popsuevich/EPA

Jak powiedział jego rzecznik, oba samoloty strącono w pobliżu kurhanu Saur-Mogiła i na razie nie wiadomo, co stało się z ich pilotami.

Według rebeliantów jeden samolot został zestrzelony na pewno, a drugi prawdopodobnie uszkodzono.

„Nad Saur-Mogiła zestrzelono samolot szturmowy Sił Powietrznych Ukrainy. Pilot katapultował się” – powiedział cytowany przez portal internetowy Noworossija samozwańczy minister obrony separatystycznej Donieckiej Republiki Ludowej Igor Striełkow.

„Być może jeszcze jeden samolot został uszkodzony” – dodał.

Znajdujący się w rejonie szachtiorskim obwodu donieckiego kurhan Saur-Mogiła wieńczy monumentalny pomnik upamiętniający walki, jakie stoczono tam podczas drugiej wojny światowej.

Wcześniej władze w Kijowie informowały, że separatyści opuszczają swe pozycje na obrzeżach Doniecka i wycofują się do centrum miasta. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*