Tusk: Europa zjednoczona z Wielką Brytanią, gotowa do pomocy

Donald Tusk fot.Olivier Hoslet/EPA

Donald Tusk fot.Olivier Hoslet/EPA

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk wyraził solidarność z ofiarami ataku w Londynie, zapewniając przy tym, że Europa wspiera Wielką Brytanię w walce z terroryzmem i gotowa jest nieść jej pomoc.

„Moje myśli są z ofiarami ataku w Westminsterze. Europa stoi przy Wielkiej Brytanii przeciwko terroryzmowi i jest gotowa do pomocy” – napisał na Twitterze Tusk.

Słowa solidarności płyną również od innych polityków europejskich. W imieniu Parlamentu Europejskiego głębokie wyrazy współczucia dla rodzin ofiar ataku wyraził szef Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani. „Jesteśmy z Wielką Brytanią, jej obywatelami i brytyjskim parlamentem” – napisał na Twitterze.

Szef Europejskiej Partii Ludowej Joseph Daul oświadczył, że jest przerażony atakiem w Londynie. „Nasze wsparcie dla rodzin ofiar. Szczególne myśli dla policji, która straciła jednego ze swoich” – podkreślił francuski chadek.

Także szef Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim Syed Kamall wyraził solidarność z tymi, którzy zostali poszkodowani w wyniku ataków w pobliżu brytyjskiego parlamentu w dzielnicy Westminster.

Według brytyjskiej policji w ataku w Londynie zginęły 4 osoby, w tym policjant i napastnik; rany odniosło 20 osób.  (PAP)

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*