Tunezja. Ostateczny bilans zamachu w Susie: 38 zabitych, w tym 30 Brytyjczyków

Tunisia beach attack aftermath

Plaża w kurorcie Susa, gdzie doszło do zamachu fot.Mohamed Messara/EPA

W piątkowym ataku terrorystycznym w nadmorskim kurorcie Susa zginęło 38 osób, w tym 30 Brytyjczyków, dwóch Niemców, trzech Irlandczyków, Portugalka, Belgijka i Rosjanka. To ostateczny bilans tego zamachu – podało w środę tunezyjskie ministerstwo zdrowia.

„Wszystkie ciała zostały zidentyfikowane” – powiedział dyrektor departamentu ds. służb ratunkowych w resorcie zdrowia Naufel Somrani. Wyjaśnił też, że trwało to bardzo długo, bo ofiary, które zginęły na plaży, nie miały w większości przy sobie żadnych dokumentów.

We wtorek tunezyjski sekretarz stanu ds. bezpieczeństwa Rafik Chelly poinformował, że sprawca zamachu Seifedin Rezgui przeszedł szkolenie w Libii, gdzie w mieście Sabrata w styczniu został przygotowany do organizowania zamachów. W tym samym czasie szkolenie w Libii odbywali sprawcy ataku w muzeum Bardo w Tunisie 18 marca.

Piątkowy atak, przeprowadzony na plaży w pobliżu hotelu w Susie, jest najpoważniejszym aktem terroru w historii Tunezji. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*