Tragiczna śmierć dwóch Polaków w Londynie

Dwóch Polaków zajmujących się renowacją mieszkania milionera w najdroższej dzielnicy zachodniego Londynu, Chelsea, zginęło, gdy w trakcie wciągania na linach mebli na piętro załamała się balustrada na balkonie. Cztery inne osoby zostały ranne.

Tomasz Proćko na zdjęciu z piłkarzem fot. Tomasz Procko Facebook

Tomasz Proćko (po lewej) i piłkarz Chelsea Cesc Fabregas. Zdjęcie zrobione dwa miesiące temu, niedaleko miejsca, gdzie doszło do tragedii  fot. Tomasz Procko Facebook

Polacy od kilku miesięcy zajmowali się renowacją mieszkania jednego z najbardziej znanych brytyjskich prawników Tahera Helmy’ego, w przeszłości doradcy obalonego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka.

Pochodzący z województwa podkarpackiego 22-letni Tomasz Proćko, mieszkający w Greenford, i 29-letni Karol Szymański z Wembley wciągali ciężką sofę na linach z rolką na balkon pierwszego piętra, ale poręcz nie wytrzymała nacisku i załamała się.

Mężczyźni runęli 10 metrów w dół na kolegów stojących na ulicy i metalowe ogrodzenie. Tomasz P. zginął na miejscu, a Karol S. wkrótce po przewiezieniu do szpitala. Do wypadku doszło w piątek. Ich nazwiska opublikował w sobotę Scotland Yard. Na miejscu wypadku były trzy karetki pogotowia, policja i straż pożarna.

Dochodzenie wszczął inspektorat bhp. Konserwatywny poseł Greg Hands reprezentujący okręg wyborczy Chelsea i Fulham, przewodniczący parlamentarnej grupy „Conservative Friends of Poland”, zaapelował o wszczęcie policyjnego śledztwa. Jego zdaniem ryzyko, na które narażeni są pracownicy dokonujący przeprowadzek w ciasnych pomieszczeniach zabytkowych domów, nie jest właściwie rozpoznane.

(PAP)

Categories: Świat
Tags: Londyn, wypadek

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*