Szydło: Polska i Holandia wspólnie będą bronić wspólnego rynku

Szydło: Polska i Holandia wspólnie będą bronić wspólnego rynku

Wspólnym celem Polski i Holandii powinna być obrona rynku wewnętrznego – powiedziała w środę premier Beata Szydło w Hadze po rozmowie z premierem Holandii Markiem Rutte. Nasze dwa państwa po Brexicie przejmą na siebie ciężar obrony wspólnego rynku – dodała.

Premier powiedziała polskim dziennikarzom, że przyszłość UE i koniecznych reform była głównym tematem jej rozmowy z premierem Holandii. W jej ocenie wiele punktów widzenia Polski i Holandii jest zbieżnych. „Zarówno Polska, jak i Holandia mają bardzo mocne przekonania, że naszym wspólnym w tej chwili celem powinna być obrona rynku wewnętrznego” – mówiła Szydło.

„Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej to Polska i Holandia staną się tymi państwami, które przejmą na siebie ciężar obrony wspólnego rynku” – podkreśliła.

Według premier „jest zrozumienie” ze strony premiera Holandii w kwestii pracowników delegowanych w Unii Europejskiej. Propozycje nowych unijnych przepisów w tej sprawie zaproponowała Komisja Europejska; krytycznie oceniają je państwa Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polska.

Jak powiedziała premier, podczas rozmowy zgodzili się z premierem Rutte, że należy zrobić wszystko, by nie dochodziło do kolejnych „exitów”.

Premier spotkała się także z przedstawicielami Polonii w ambasadzie RP w Hadze. (PAP)

Na zdj.: premier Beata Szydło fot.Radek Pietruszka/EPA

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*