Szwecja. 10 Polaków rannych w wyniku katastrofy budowlanej

fot.inspiri/pixabay.com

Dziesięciu pracowników budowlanych z Polski zostało rannych w wyniku zawalenia się w czwartek wiaduktu w miejscowości Ludvika w szwedzkim regionie Dalarna, położonym na północny zachód od Sztokholmu.

„Poszkodowani przebywają w szpitalu” – przekazał w piątek PAP Edvard Lind, rzecznik firmy Skanska, której podwykonawcą było polskie przedsiębiorstwo. „Traktujemy ich, jakby byli naszymi pracownikami, otoczyliśmy ich opieką” – powiedział.

„Żadna z osób nie ma poważnych obrażeń zagrażających życiu” – poinformowały służby prasowe regionu Dalarna. Jeden z pracowników został przewieziony na operację do Uppsali.

Według świadków do katastrofy budowlanej doszło niedługo po tym, gdy pod będącym w trakcie remontu wiaduktem przejechał pociąg towarowy. Na ziemię runęła nowo wybudowana część wiaduktu wraz z rusztowaniem, przygniatając pracujących na niej robotników.

Według rzecznika firmy Skanska przyczyna wypadku jest nieznana. „Wszczęliśmy wewnętrzne dochodzenie, ale nie chcemy oskarżać o błąd polskich pracowników. Budowa to skomplikowana materia” – oświadczył Lind.

Śledztwo w związku z katastrofą budowlaną wszczęli inspektorzy szwedzkiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.  (PAP)

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*