Syria: 10 ofiar śmiertelnych zamachu na meczet

Syria: 10 ofiar śmiertelnych zamachu na meczet

Co najmniej 10 osób poniosło w piątek wieczorem śmierć w rezultacie eksplozji ładunku wybuchowego podłożonego w meczecie w mieście Ariha, w prowincji Idlib,w północno zachodniej Syrii – poinformowała organizacja monitorująca Obserwatorium ds. Praw Człoweka.

Według tego źródła, ofiary śmiertelne to członkowie powiązanego z Al-Kaidą radykalnego dżihadystycznego Frontu Nusra.

Wybuch nastąpił gdy członkowie Frontu Nusra zebrali się w meczecie Salem na tradycyjny posiłek iftar, który umożliwia muzułmanom przerwanie postu obowiązującego w czasie ramadanu.

Dotychczas nikt nie przyznał się do zamachu jednak członkowie i zwolennicy Frontu Nusra obarczyli odpowiedzialnością za ten czyn bojowników rywalizującego z Frontem tzw. Państwa Islamskiego (IS). Bojownicy IS wielokrotnie walczyli z Frontem Nusra w różnych rejonach Syrii.

Front Nusra wchodzi w skład koalicji tzw. Armii Zdobywców, której jest najważniejszym członkiem. Koalicja kontroluje większość prowincji Idlib, której stolicę zdobyła w marcu br. Prowincja Idlib graniczy z Turcją i nadmorską prowincją Latakia uchodzącą za „twierdzę” prezydenta Baszara el-Asada. (PAP)

fot.:  EPA/STR

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Świat
Tags: atak, meczet, ofiary, Syria

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*