Prawdopodobny zamach terrorystyczny w Londynie; są ranni

Służby porządkowe w Londynie postawione w stan gotowości fot. Will Olivier/EPA

Brytyjska policja poinformowała w sobotę wieczorem o „poważnych incydentach” na moście London Bridge i pobliskim Borough Market w centrum Londynu. Według relacji świadków samochód potrącił pieszych na moście, a wiele osób zostało ranionych nożem.

Pierwsze doniesienia mówiły o tym, że duży samochód dostawczy wjechał w grupę przechodniów na moście London Bridge, a szereg osób został raniony nożami.Wkrótce później policja podała również informacje o możliwym drugim incydencie na pobliskim targu Borough Market, gdzie znajduje się wiele popularnych restauracji i barów, w których w sobotni wieczór zazwyczaj bawią się setki londyńczyków.Nie jest jasne, czy to dwa oddzielne incydenty czy jeden, który odbywał się na przestrzeni kilkuset metrów, które dzielą oba miejsca. Szczegółowy przebieg zdarzenia nie został potwierdzony przez policję.

Pierwsze, nieoficjalne informacje mówią o co najmniej kilkunastu rannych.

Według informacji telewizji BBC, policja poszukuje trzech sprawców, którzy wciąż znajdują się na wolności.

Świadkowie, którzy rozmawiali z telewizjami Sky News i BBC News informowali również o strzałach z broni palnej w pobliżu miejsca zdarzenia, jednak nie jest jasne, czy zostały one oddane przez interweniujące służby ratunkowe czy możliwych zamachowców. Policja zamknęła całą okolicę, a także pobliskie stacje metra i dworzec kolejowy.

Źródła Sky News w brytyjskiej policji oceniły w rozmowie z telewizją, że prawdopodobnie doszło do ataku terrorystycznego.

Kancelaria premier Theresy May poinformowała, że szefowa rządu jest na bieżąco informowana o wydarzeniach w Londynie.

Policja metropolitalna w Londynie podkreśliła, że przekaże potwierdzone informacje, jak tylko będzie to możliwe. (PAP)

Categories: Świat

Comments

  1. Normals
    Normals 3 czerwca, 2017, 19:33

    Jak tam obroncy Islamu, jakis komentarz? Zza kaluzy moze ma cos do dodania, jakas wzmianke o muzulmanskich architektach? Powtarzam jeszcze raz, trwa regularna wojna religino -cywilizacyjna to nie sa zarty, gina niewinni ludzie w imie allaha. Predzej czy pozniej dojdzie do konfromtacji swiata muzulmanskiego z nasza cywilzacja. Jak to sie skonczy? Trudno przewidziec, byc moze tak jak w filmie ” Siege”, gdzie muzulmanie byli izolowani od reszty spoleczenstwa i zamknieci za ogrodzeniem pilnowani przez wojsko jak w getcie.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*