Rosja. Putin pojawił się publicznie po raz pierwszy od 5 marca

Rosja. Putin pojawił się publicznie po raz pierwszy od 5 marca

Prezydent Rosji Władimir Putin w poniedziałek pojawił się publicznie po raz pierwszy od 5 marca; spotkał się tego dnia pod Petersburgiem z prezydentem Kirgistanu Ałmazbekiem Atambajewem.

Przy tej okazji Putin skomentował doniesienia o swym zdrowiu, o którego złym stanie spekulowały ostatnio media. Powiedział, że „bez plotek byłoby nudno”.

Do stanu zdrowia Putina nawiązał też jego poniedziałkowy rozmówca, który zapewnił, że przed spotkaniem Putin obwiózł go po terenie i sam siedział za kierownicą. Rozmowy odbyły się w Pałacu Konstantynowskim w Strelnej koło Petersburga.

„Prezydent Rosji nie tylko chodzi, lecz i pędzi samochodem, gości wozi” – powiedział Atambajew dodając, że i o sobie słyszał też różne plotki.

Słysząc to Putin uśmiechnął się i pokiwał głową, a następnie dodał, że „bez plotek byłoby nudno” – pisze agencja TASS.

Rzecznik Putina Dmitrij Pieskow powiedział dziennikarzom, że prezydent Rosji woził swego gościa przez ok. 20 minut pokazując mu piękny park wokół Pałacu Konstantynowskiego. Zaznaczył też, że Kreml nie zamierza więcej komentować stanu zdrowia Putina, żeby nie mnożyć pogłosek.

Dziesięciodniowa nieobecność Putina wywołała falę spekulacji na temat przyczyn, wśród których wymieniano zły stan zdrowia, narodziny potomka, a nawet przewrót pałacowy w Rosji. (PAP)

Władimir Putin fot.Anatoly Maltsev/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*