Rosja. Obama zaproszony na obchody 70. rocznicy zakończenia wojny

Rosja. Obama zaproszony na obchody 70. rocznicy zakończenia wojny

Rosja zaprosiła prezydenta USA Baracka Obamę i wielu innych szefów państw na obchody 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej w maju – poinformował w poniedziałek doradca Kremla Jurij Uszakow. Zaproszenie wysłano również do lidera Korei Płn. Kim Dzong Una.
„Lista zaproszonych gości powstała na podstawie listy z poprzedniej rocznicy zwycięstwa. Zapraszamy oczywiście wszystkie kraje koalicji antyhitlerowskiej, naszych sojuszników, naszych najważniejszych i najbardziej wpływowych partnerów, w tym państwa z grupy BRICS” – sprecyzował.

W skład grupy BRICS wchodzą: Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA.

Uszakow dodał, że przy okazji uroczystości 9 maja do Moskwy może przyjechać przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un.

W ubiegłym tygodniu o zaproszeniu Kima do Moskwy informowały media japońskie.

Co roku 9 maja w Moskwie odbywają się uroczystości z okazji rocznicy zwycięstwa ZSRR nad hitlerowskimi Niemcami. W programie są m.in. defilada wojskowa na placu Czerwonym i spotkania z weteranami.(PAP)

fot.Sergei Ilnitsky/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*