Rosawiacja przekazała komisji materiały dot. katastrofy boeinga

Rosawiacja przekazała komisji materiały dot. katastrofy boeinga

Grupa ekspertów z Federalnej Agencji Transportu Lotniczego Rosji (Rosawiacji) przekazała materiały dotyczące katastrofy malezyjskiego samolotu kierowanej przez Holendrów komisji, która bada sprawę katastrofy – poinformowała w piątek służba prasowa resortu.

Nie ubywa kwiatów przed lotniskiem w Amsterdamie fot.Koen Van Weel/EPA

Nie ubywa kwiatów przed lotniskiem w Amsterdamie fot.Koen Van Weel/EPA

Wg niej grupa rosyjskich ekspertów pod kierunkiem wiceszefa Rosawiacji Olega Storczewa, uczestnicząca w pracach komisji międzynarodowej ds. katastrofy boeinga, przekazała dane o które proszono, a które są niezbędne do przeprowadzenia wszechstronnego i obiektywnego dochodzenia”.

Przekazano m.in. dane z regionalnego centrum kontroli lotów w Rostowie „o sytuacji w przestrzeni powietrznej” – oświadczyła Rosawiacja, nie podając szczegółów.

Rosyjska agencja Interfax informowała, że grupa rosyjskich ekspertów przybyła w czwartek do Kijowa, gdzie miała się spotkać z efem komisji do badania okoliczności i przyczyn katastrofy boeinga Gijsbertem Vogelaarem. Rosjanie mieli też próbować dotrzeć do miejsca, gdzie spadł samolot z 298 osobami na pokładzie. Zginęli wszyscy.

Malezyjski Boeing 777 został zestrzelony najprawdopodobniej rakietą ziemia-powietrze odpaloną z terenów opanowanych przez prorosyjskich separatystów, którzy walczą z siłami rządowymi na wschodniej Ukrainie.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*