Putin przyznał, że nie czuje się samotny na „politycznym Olimpie”

Putin przyznał, że nie czuje się samotny na „politycznym Olimpie”

Prezydent Rosji Władimir Putin zapewnił w czwartek, że nie czuje się samotny na „politycznym Olimpie”, czyli w warunkach braku konkurencji politycznej. Pytany o to, czy szykuje swego następcę, oświadczył, że następcę wybierze naród rosyjski.

Putin mówił o tym na dorocznej telekonferencji z obywatelami. Pytany był o to, czy – biorąc pod uwagę rekordowe poparcie w ostatnich wyborach prezydenckich – nie czuje się samotnie na „politycznym Olimpie”.

„Nie, samotnie nie. To ten przypadek, gdy – jak to się mówi – jeden nic nie znaczy. Osiągać pozytywne rezultaty w swojej pracy można, tylko polegając na dobrej ekipie profesjonalistów i towarzyszy, a ja taką mam” – powiedział Putin.

Pytany o to, czy przygotowuje swego następcę, odparł: „Oczywiście, stale o tym myślę. Następcy w klasycznym znaczeniu tego słowa nie ma – określi go naród rosyjski”. Putin zapewnił też, że myśli o tym, by w kraju pojawiło się „nowe pokolenie administracji, osób odpowiedzialnych, które w przyszłości będą w stanie wziąć odpowiedzialność za Rosję”. (PAP)

fot.MICHAEL KLIMENTYEV/SPUTNIK/KREMLIN POOL/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Polityka, Polityka, Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*