Putin o Ukrainie: nie ma innego rozwiązania niż pokój

Władimir Putin fot.Stefano Porta/EPA

Władimir Putin fot.Stefano Porta/EPA

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w środę w Mediolanie, że w sprawie Ukrainy nie ma innego rozwiązania niż pokój. Wraz z premierem Włoch Matteo Renzim wskazywał, że podstawą wszelkich wysiłków muszą być porozumienia z Mińska.

Na wspólnej konferencji prasowej z szefem włoskiego rządu na terenie światowej wystawy Expo rosyjski przywódca oświadczył: „Porozumienie z Mińska powinno być wprowadzone we wszystkich swych aspektach natury politycznej, militarnej, humanitarnej i społecznej, ale nie wszystkie zostały w pełni zrealizowane”.

Putin poinformował, że rozmawiał z Renzim o sankcjach nałożonych na Rosję. „Mówiliśmy o tym w sposób realistyczny, o tym, jak sankcje te uniemożliwiają nam współpracę” – powiedział.

„Sankcje (…) albo muszą zostać zniesione, albo zmienione, by wspierać firmy, które chcą z nami współpracować. To odnosi się też do kontraktów podpisanych w dziedzinie wojskowej i technologicznej” – dodał Putin.

Premier Renzi oświadczył, że on i Putin podzielają przeświadczenie o tym, iż porozumienia z Mińska są „gwiazdą polarną, busolą, punktem odniesienia dla wszystkich wysiłków” w sprawie Ukrainy.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*