Prezydent Trump przyleciał do Paryża

Prezydent Trump przyleciał do Paryża

Prezydent USA Donald Trump przyleciał w czwartek rano do Paryża, gdzie z prezydentem Emmanuelem Macronem będzie rozmawiał m.in. na temat walki z terroryzmem i konfliktu syryjskiego. W piątek weźmie udział w obchodach Dnia Bastylii, święta narodowego Francji.

Trump wylądował na lotnisku Orly na południu francuskiej stolicy, po czym udał się do rezydencji ambasadora USA we Francji.

Amerykański prezydent spotka się w ciągu dnia na lunchu z przedstawicielami amerykańskiej armii, po czym wspólnie z prezydentem Macronem ma odwiedzić Muzeum Armii w Pałacu Inwalidów. Po południu obaj przywódcy odbędą rozmowy, które zakończą się wspólną konferencją prasową.

Jak pisze agencja Associated Press, Trump i Macron mają omawiać ewentualne rozwiązania konfliktu syryjskiego, kwestię walki z terroryzmem, a także przedyskutować rozbieżności w sprawie handlu i zmian klimatycznych.

Amerykański prezydent na obchody Dnia Bastylii został zaproszony przez prezydenta Macrona pod koniec czerwca. Podczas tegorocznych uroczystości zostanie upamiętniona setna rocznica przystąpienia Stanów Zjednoczonych do I wojny światowej. (PAP)

Na zdj.: prezydenci USA i Francji, fot. EPA/IAN LANGSDON/POOL MAXPPP OUT

Categories: Świat

Comments

  1. olo
    olo 14 lipca, 2017, 06:44

    Wiec jak to jest, ze w przyjaznej Polsce byl kilkanascie godzin a politycy i nie tylko pieja z zachwytu. Natomiast w takiej zlewaczalej Francji wizytuje 3 dni.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*