Prezydent Trump przybył na Sycylię, gdzie odbędzie się szczyt G7

Prezydent Trump przybył na Sycylię, gdzie odbędzie się szczyt G7

Prezydent USA Donald Trump przyleciał w czwartek późnym wieczorem do bazy wojskowej Sigonella na Sycylii. W piątek i sobotę w Taorminie odbędzie się szczyt G7. W związku ze szczytem na wyspie obowiązują nadzyczajne środki bezpieczeństwa.

Prezydentowi USA towarzyszy żona, Melania. Z bazy, gdzie wylądował Air Force One, odlecieli śmigłowcem do Taorminy.

Na Sycylię przybył już też gospodarz szczytu, premier Włoch Paolo Gentiloni.

Taorminy i okolic pilnuje około 7 tysięcy policjantów, karabinierów, funkcjonariuszy specjalnych oddziałów antyterrorystycznych i różnych formacji wojskowych.

Centralna część miasta jest całkowicie zamknięta i dostępna jedynie dla mieszkańców oraz delegacji 7 potęg gospodarczych świata oraz kilkunastu państw i organizacji zaproszonych na szczyt G7.

Jednym z najbardziej chronionych miejsc we Włoszech jest obecnie hotel San Domenico, gdzie będą trwały obrady i spotkania szefów państw i rządów USA, Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji, Niemiec, Kanady i Japonii.

Kordonem bezpieczeństwa otoczono hotel, w którym zatrzymał się Donald Trump.

Nadzwyczajnym środkom bezpieczeństwa na lądzie towarzyszy blokada wybrzeża Taorminy. W morzu można kąpać się w pasie do 50 metrów od brzegu. Dalej stoją łodzie patrolowe policji i wojska.

“Noc z czwartku na piątek jest jak noc przed egzaminem”- powiedział burmistrz Taorminy Eligio Giardina. „Ale bardzo dużo się uczyliśmy i mamy nadzieję, że zdamy go z najwyższą oceną”- dodał.

Z Taorminy Sylwia Wysocka(PAP)

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*