Premier Cameron nie planuje udziału w obchodach 9 maja w Moskwie

Premier Cameron nie planuje udziału w obchodach 9 maja w Moskwie

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron nie planuje udziału w oficjalnych obchodach 9 maja w Moskwie w 70. rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej – poinformowała w czwartek jego oficjalna rzeczniczka. Objaśniła to względami dyplomatycznymi.

„Kto będzie nas reprezentował, rozważymy biorąc pod uwagę trwającą dyskusję z Rosją, nasze zaniepokojenie jej działaniami, toteż nie sądzę, byśmy mieli plany udziału premiera (w ceremonii w Moskwie)” – powiedziała rzeczniczka dziennikarzom.

Napięcia związane z kryzysem na wschodniej Ukrainie oziębiły stosunki dyplomatyczne między Londynem a Moskwą – pisze agencja Reuters. Przypomina, że wcześniej w tym tygodniu szef brytyjskiej dyplomacji Philip Hammond powiedział, że Rosja ma potencjał, by stać się największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa Wielkiej Brytanii.

Obchody w Moskwie odbędą się dwa dni po wyborach parlamentarnych w Wielkiej Brytanii (7 maja), toteż, jak pisze Reuters, jest mało prawdopodobne, by premier Cameron był w stanie udać się do stolicy Rosji nawet wówczas, gdyby stosunki były cieplejsze.(PAP)

Na zdjęciu: David Cameron fot.Paul Mcerlane/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*