Polski kierowca napadnięty i obrabowany pod Paryżem

Polski kierowca napadnięty i obrabowany pod Paryżem

Polski kierowca furgonetki, pracownik firmy ATS Group z Papowa Toruńskiego-Osiek, został w poniedziałek wieczorem napadnięty i obrabowany pod Paryżem. Informacje o napaści na kierowcę samochodu Renault Trafic potwierdziła w środę francuska policja.

43-letni kierowca jest w kontakcie z firmą. We Francji został opatrzony, złożył tam zeznania w sprawie napadu i wraca do Polski.

Funkcjonariusz z komisariatu w Mantes-La-Jolie (departament Yvelines), miasta, w pobliżu którego doszło do napadu, powiedział PAP: „Na razie mamy niewiele elementów, ale dochodzenie mające na celu odnalezienie sprawców prowadzone jest z najwyższą starannością”.

Według Emilii Iwańskiej Walerych z firmy ATS do napadu doszło około godz. 21 na parkingu restauracji MacDonald’s, przy autostradzie A13 prowadzącej z Paryża na zachód Francji.

Iwańska Walerych powiedziała PAP, że gdy kierowca zamierzał położyć się spać, do jego furgonetki podeszło czterech mężczyzn, z których jeden pokazywał jakąś legitymację. Gdy kierowca otworzył drzwi, został wyciągnięty z szoferki i pobity kijami baseballowymi oraz zraniony nożem w udo.

Poinformowała też, że według relacji kierowcy trzech spośród czterech napastników „wyglądało na Arabów”.

Bandyci odjechali furgonetką Polaka. Spalony wrak tego pojazdu znaleziono kilka kilometrów od parkingu.

Rozmówczyni PAP nie była w stanie powiedzieć, czy poza pieniędzmi, dokumentami, telefonem i tabletem kierowcy, bandyci ukradli również przewożony towar.

Właściciel firmy transportowej ATS Filip Rozwadowski relacjonował PAP: „Nasz kierowca został dźgnięty nożem i dodatkowo dostał kijem od sprawców i stracił przytomność. Ocucono go w pobliskim McDonaldzie. Osoby z obsługi zadzwoniły na policję francuską. Poszkodowany po odzyskaniu przytomności zadzwonił do szefa firmy z płaczem, że został w samej bieliźnie, wszystkie rzeczy zostały skradzione i został bez niczego. Poszkodowany jest roztrzęsiony i nie wie, czy będzie chciał dalej pracować w firmie”.(PAP)

Na zdj.: takim samochodem poruszał się napadnięty pod Paryżem polski kierowca fot. Wikipedia

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*