PLL LOT będzie częściej latał z Warszawy do Los Angeles i Tokio

fot. EPA/RADEK PIETRUSZKA POLAND OUT

Polskie Linie Lotnicze LOT od kwietnia przyszłego roku zwiększą częstotliwości rejsów z Warszawy do Los Angeles i Tokio – poinformowała we wtorek spółka. Do Miasta Aniołów polski przewoźnik będzie latał sześć razy w tygodniu, a do stolicy Japonii – pięć razy.

LOT do Tokio lata od niespełna dwóch lat, a do Los Angeles od siedmiu miesięcy. Obecnie do obu tych miast polski przewoźnik lata po cztery razy w tygodniu. Od wiosny do portu w LAX LOT uzupełni rozkład o dwa dodatkowe rejsy w tygodniu (w środy i czwartki), a na japońskie lotnisko Boeingi 787 Dreamlinery LOT-u wystartują z Warszawy także w soboty.

„Nowe połączenia szybko okazały się sukcesem, a popyt na nowe, bezpośrednie rejsy z Warszawy stale rośnie. Dzięki zwiększeniu częstotliwości rejsów stworzyliśmy naszym pasażerom ofertę, która gwarantuje im jeszcze większą elastyczność niezależnie od tego, czy podróżują prywatnie czy służbowo” – mówi cytowany w komunikacie dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-u Adrian Kubicki. Jak dodał, analizy spółki wykazały, że Tokio i Los Angeles mają potencjał, żeby jeszcze lepiej się rozwijać.

Spółka przypomniała, że połączenie do Japonii było pierwszym z kierunków zainaugurowanych przez polskiego przewoźnika w 2016 r. Niecałe dwa lata po jego uruchomieniu LOT zwiększył częstotliwość rejsów do Kraju Kwitnącej Wiśni. Ponadto od 1 grudnia 2016 r. LOT rozpoczął współpracę code-share z japońskim przewoźnikiem ANA, dzięki której pasażerowie mogą kupować bilet LOT z przesiadką w Tokio do trzech kolejnych miast w tym kraju: Sapporo, Sendai i Fukuoki.

Jak podkreśla polski przewoźnik, w niespełna siedem miesięcy od uruchomienia bezpośrednich rejsów do Los Angeles samoloty LOT-u mają na tyle wysokie wskaźniki wypełnienia, że linia będzie operowała na tej trasie tak samo często, jak w przypadku najbardziej popularnych tras transatlantyckich – do Nowego Jorku, Chicago i Toronto.

Linia podkreśla, że zwiększenie częstotliwości do Los Angeles i Tokio wpisuje się w strategię rentownego wzrostu, jaką LOT wdraża w życie od początku 2016 r. Od początku tego roku LOT ogłosił uruchomienie 20 tras, m.in. z Warszawy do: Los Angeles, Newark i Astany oraz z Krakowa do Chicago. W ubiegłym roku zaczął latać na 23 trasach, m.in. do Tokio i Seulu. W maju przyszłego roku LOT uruchomi połączenia z Warszawy do Singapuru oraz z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago.(PAP)

Categories: Ameryka, Świat

Comments

  1. RP
    RP 21 listopada, 2017, 23:28

    Siedzenia w klasie ekonomicznej w tym „dreamlinerze” to czysta porazka…Najciaszniejsze w jakichkolwiek liniach. Jak masz wiecej niz 1.40 wzrostu to lepiej lec innymi liniami albo klasa biznes…

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*