PE: Buzek szefem komisji przemysłu, badań i energii w PE

PE: Buzek szefem komisji przemysłu, badań i energii w PE

Europoseł PO Jerzy Buzek został w poniedziałek wybrany na przewodniczącego jednej z kluczowych komisji w Parlamencie Europejskim – przemysłu, badań naukowych i energii (ITRE). Z kolei Czesław Siekierski (PSL) objął stanowisko szefa komisji rolnictwa (AGRI).

Jerzy Buzek fot.Andrzej Grygiel/EPA

Jerzy Buzek fot.Andrzej Grygiel/EPA

Danuta Huebner (PO) została szefową komisji spraw konstytucyjnych (AFCO).

Ponadto stanowiska wiceprzewodniczących komisji objęli: Barbara Kudrycka (PO) – komisja ds. wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych (LIBE), Danuta Jazłowiecka (PO) – komisja ds. zatrudnienia i spraw socjalnych (EMPL) oraz Jarosław Wałęsa (PO) – komisji ds. rybołówstwa (PECH).

Komisje parlamentarne zebrały się w poniedziałek w Brukseli, by oficjalnie wybierać swoich przewodniczących i wiceprzewodniczących.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*