Papież pozdrowił licznych Polaków obecnych na modlitwie w Watykanie

Wśród kilkudziesięciu tysięcy wiernych przybyłych w niedzielę na plac Świętego Piotra na modlitwę Anioł Pański papież Franciszek odnotował wyjątkowo dużą liczbę obecnych tam Polaków. W rozważaniach mówił, że wierzący nie mogą żyć bez innych i wywyższać się.

Papież Franciszek fot.Alessandro Di Meo/EPA

Papież Franciszek fot.Alessandro Di Meo/EPA

Zwracając się do wiernych w ostatnim dniu maja, który jest miesiącem maryjnym, papież powiedział, że łączy się ze wszystkimi inicjatywami z tej okazji. „Zwłaszcza wymienię tu wielką pielgrzymkę mężczyzn do sanktuarium w Piekarach, w Polsce, której hasłem są słowa: +Rodzina, gościnny dom+. Niech Maryja pomoże każdej rodzinie być domem gościnnym” – mówił Franciszek.

„Dzisiaj na placu jest wielu Polaków, wielu. Pokażcie się” – wzywał. W odpowiedzi polscy pielgrzymi podnieśli transparenty z nazwami miast i miejscowości, z których przybyli do Watykanu.

W rozważaniach przed południową modlitwą papież podkreślił, że wierzący nie mogą żyć „sami, bez innych, wywyższając się nad innych lub przeciwko innym”. Musimy żyć „jedni z drugimi, dla innych i w innych” – podkreślił. To zaś oznacza – jak przypomniał papież – życie we wzajemnej miłości, skierowanej ku wszystkim ludziom, dzielenie radości i cierpienia, proszenie o przebaczenie i udzielania go.

Franciszek zaprosił wiernych na czwartkowe uroczystości Bożego Ciała w Rzymie, w trakcie których odprawi wieczorem mszę na placu przed bazyliką Świętego Jana na Lateranie i poprowadzi procesję do bazyliki Matki Bożej Większej. (PAP)

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*