Papież: moim pragnieniem jest pokój na Ukrainie

Papież: moim pragnieniem jest pokój na Ukrainie

Papież Franciszek powiedział w środę biskupom oraz pielgrzymom z Ukrainy obecnym na audiencji generalnej na placu św. Piotra, że jego pragnieniem jest pokój na Ukrainie. Zapewnił, że przyłącza się do modlitw w tej intencji.

Franciszek przywitał po ukraińsku biskupów, którzy składają w Watykanie wizytę „ad Limina Apostolorum”, czyli do progów apostolskich oraz towarzyszących im pielgrzymów.

Papież podkreślił: „Bracia i siostry, wiem, że wśród wielu intencji, jakie przywieźliście do grobów Apostołów jest prośba o pokój na Ukrainie”.

„Noszę w sercu to samo pragnienie i przyłączam się do waszej modlitwy o to, aby jak najszybciej trwały pokój zapanował w waszej ojczyźnie” – dodał Franciszek.(PAP)

fot.Maurizio Brambatti/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Religia, Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*