Papież: drogą Kościoła jest szczerość i wolność wypowiadania się

Papież Franciszek fot.Giorgio Onorati/EPA

Papież Franciszek fot.Giorgio Onorati/EPA

Papież Franciszek powiedział w poniedziałek, że drogą Kościoła jest szczerość wypowiadania się. Podczas mszy w Domu świętej Marty w Watykanie mówił, że na tym polega chrześcijańska odwaga.

W kazaniu Franciszek przypomniał słowa świętych Piotra i Jana: „Nie możemy milczeć o tym, co widzieliśmy i usłyszeliśmy”. Za tę odwagę i wolność, podkreślił papież, zostali aresztowani, grożono im.

“Także dzisiaj – dodał – przesłaniem Kościoła jest droga szczerości, chrześcijańskiej odwagi”. Konieczna jest, podkreślił, wolność wypowiadania się oraz to, by nie lękać się mówić.

Papież zastrzegł, że odwagi głoszenia prawd wiary nie można mylić ze „zwykłym prozelityzmem”.

„My nie uprawiamy reklamy, by mieć więcej członków w naszym duchowym stowarzyszeniu. To jest niepotrzebne, to nie jest chrześcijańskie” – podkreślił Franciszek.

Chrześcijańskie jest – wyjaśnił – odważne głoszenie Jezusa Chrystusa aż do męczeństwa. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Religia, Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*