Państwo Islamskie wezwało do dżihadu w Rosji

Teroryści z flagą Państwa Islamskiego (IS) fot.Wikipedia

Teroryści z flagą Państwa Islamskiego (IS) fot.Wikipedia

Organizacja Państwo Islamskie (IS) wezwała swoich członków do rozpoczęcia „świętej wojny” (dżihadu) w Rosji w trwającym 9 min. nagraniu wideo umieszczonym w niedzielę na YouTube – poinformował Reuters. Nie jest możliwe zweryfikowanie prawdziwości nagrania.

„Słuchaj Putin, przyjdziemy do Rosji i zabijemy was w waszych domach.. O, bracia rozpocznijcie dżihad, walczcie i zabijajcie ich” – mówi grożący palcem zamaskowany mężczyzna, prowadząc samochód na pustyni.

Na nagraniu z podpisami widać również uzbrojonych mężczyzn atakujących pojazdy opancerzone i namioty oraz zbierających broń na pustyni.

Niezależne zweryfikowanie prawdziwości nagrania nie jest możliwe jednak link do nagrania umieszczono w serwisie mailowym używanym przez IS.

Reuters zauważa, że Rosja i USA rozmawiają obecnie o zwiększeniu współpracy wojskowej i wywiadowczej w zwalczaniu Państwa Islamskiego i Al-Kaidy w Syrii a IS wezwało swych zwolenników do atakowania państw, z którymi walczy w Syrii i Iraku.

W ostatnim okresie doszło we Francji i Niemczech do całej serii krwawych ataków, do których przyznało się Państwo Islamskie. (PAP)

Categories: Świat
Tags: dżihad, isis, Rosja

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*