Państwo Islamskie w Egipcie twierdzi, że zestrzeliło rosyjski A321

Państwo Islamskie w Egipcie twierdzi, że zestrzeliło rosyjski A321

Grupa Państwa Islamskiego w Egipcie twierdzi na Twitterze, że to ona zestrzeliła rosyjski samolot pasażerski, który spadł w środę na egipski półwysep Synaj. Miał to być odwet za zaangażowanie Rosji w konflikt zbrojny w Syrii.

„Żołnierze kalifatu zdołali w prowincji Synaj zestrzelić rosyjski samolot przewożący ponad 220 krzyżowców, którzy wszyscy zginęli” – głosi wpis na Twitterze.

Jednak Reuters, powołując się na źródła bezpieczeństwa na północnym Synaju, twierdzi, że wstępne ustalenia wskazują usterkę techniczną jako powód katastrofy.

Podano, że w promieniu pięciu kilometrów od wraku samolotu znaleziono ok. 150 ciał, niektóre z nich był spalone. Reuters pisze, że samolot spadł pionowo, co sprawiło, że niektóre jego części uległy spaleniu.

Na pokładzie maszyny, lecącej z Szarm el-Szejk do Petersburga znajdowały się łącznie 224 osoby: 7 członków załogi, 17 dzieci i 200 dorosłych pasażerów. Byli to głównie rosyjscy turyści.

Jak informuje egipskie ministerstwo lotnictwa cywilnego, Airbus A321 zniknął z radarów na wysokości blisko 9,5 km, po ok. 23 minutach od startu. (PAP)

Na zdj.: wojownicy Państwa Islamskiego fot. Wikipedia

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Świat

Comments

 1. prawda
  prawda 31 października, 2015, 13:04

  PANSTWO ISLAMSKIE????/???? Grupa ekstremistow islamskich zastrzelila ten samolot, a nie „panstwo islamskie”. Islam jest religia a nie krajem. Jak mozna specjalnie przestawic informacje takim sposobem zeby sprzeciwic ludzie na Islam. Sa dobrzy ludzie ktorzy wierza w islam. Za czesto „islam” jest blednie mylony z grupami ekstremisto islamu. To sa dwie bardzo rozne rzeczy. Dlaczego media traktuje islam i gruyp ekstremistow islamu jako jedno? Czy kazdy katolik zabijal ludzi jak krzyzacy? Walczymy przeciw grupami EKSTREMISTOW islamu, a nie z Islam.

  Reply this comment
 2. Kora
  Kora 1 listopada, 2015, 20:05

  Hahaha. Panstwo Islamskie to nazwa okupowanych ziem przez terrorystów panie prawda.
  ISIS – Islamic State of Iraq and Syria.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*