Obserwatorium: 32 dżihadystów IS zginęło w operacji sił USA w Syrii

fot.Atef Safadi/EPA

fot.Atef Safadi/EPA

W sumie 32 dżihadystów z organizacji terrorystycznej Państwo Islamskie (IS), w tym czterech wysokich rangą przedstawicieli, zginęło w operacji amerykańskich sił specjalnych w Syrii – podało w niedzielę Syrskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie.

Wśród zabitych jest m.in. Abu as-Sajjaf, który w organizacji odpowiadał za kwestie związane z operacjami w sektorze ropy i gazu, a także tzw. zastępca ministra obrony IS i przedstawiciel IS ds. komunikacji – precyzuje Syryjskie Obserwatorium.

W sobotę przedstawiciel Pentagonu informował, że podczas operacji lądowej na wschodzie Syrii siły USA zabiły kilkunastu bojowników IS, w tym wysokiego rangą dowódcę.

Abu as-Sajjaf został zabity „w wymianie ognia z siłami amerykańskimi” – wskazał Biały Dom, dodając że w operacji nie ucierpiał żaden amerykański żołnierz.

Podczas operacji komandosi zatrzymali również żonę Sajjafa, która przetrzymywana jest w areszcie wojskowym USA w Iraku. (PAP)

 

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Świat
Tags: dżihad, is, Syria, USA

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*