Niger. Trzech amerykańskich komandosów zabitych w zasadzce

fot.Jalil Rezayee/PAP/EPA

Trzech amerykańskich komandosów zginęło, a dwóch zostało rannych w zasadzce w Nigrze, 120 km na północ od stolicy kraju Niamey – podała agencja Reutera, powołując się na źródła w amerykańskich władzach. W ataku zabito również pięciu nigerskich żołnierzy.

„Wspólny patrol oddziałów amerykańskich i nigerskich został ostrzelany w południowo zachodnim Nigrze w pobliżu granicy z Mali” – powiedział rzecznik amerykańskiego dowództwa sił zbrojnych w Afryce (AFRICOM), nie informując jednak o zabitych. Do tej pory nie wiadomo, kto przeprowadził atak.

Napastnicy przybyli z Mali – podała agencja Reutera, powołując się na źródło dyplomatyczne w Nigrze.

Lokalne władze potwierdziły śmierć pięciu nigerskich żołnierzy.

Na południu Nigru, w pobliżu granicy z Nigerią, dochodzi często do starć między rządową armią a bojownikami islamistycznej grupy Boko Haram, która w 2015 roku złożyła przysięgę wierności Państwu Islamskiemu (IS). Amerykańscy żołnierze wspierają państwa regionu w walce z dżihadystami.

Bojownicy Boko Haram mordują zarówno chrześcijan, jak i muzułmanów, którym zarzucają nieprzestrzeganie prawa islamskiego – szariatu – w narzucanej przez nich radykalnej wersji.(PAP)

Categories: Świat
Tags: komandosi, niger, USA

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*