Niemcy. We wtorek strajk pilotów na liniach dalekodystansowych Lufthansy

Niemcy. We wtorek strajk pilotów na liniach dalekodystansowych Lufthansy

Piloci niemieckiego towarzystwa Lufthansa przeprowadzą we wtorek strajk, który obejmie rozpoczynające się w godzinach 9-17 loty dalekodystansowe z Frankfurtu nad Menem – poinformował w poniedziałek związek zawodowy pilotów Cockpit.

Frankfurt jest największym portem lotniczym w Niemczech.

U podłoża strajku leży spór płacowy. Cockpit domaga się, by Lufthansa utrzymała dotychczasowe zasady wypłacania pilotom świadczeń przedemerytalnych, z których zaczynają oni korzystać przeciętnie w wieku 59 lat, co pracodawca chce podnieść stopniowo do średnio 61 lat.

W ramach tej samej akcji protestacyjnej piloci Lufthansy oraz należących do niej tanich linii Germanwings strajkowali od początku kwietnia już cztery razy, co spowodowało odwołanie łącznie około 4300 rejsów i perturbacje w podróżowaniu ponad 480 tys. osób.

Zarząd Lufthansy skrytykował decyzję o nowym strajku wskazując, iż Cockpit nie zaczekał na zapowiedzianą na poniedziałek konkretyzację negocjacyjnych propozycji pracodawcy, a sam protest odbije się przede wszystkim na pasażerach. (PAP)

fot.Fredrik Von Erichsen/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*