Niemcy: w szczątkach Airbusa znaleziono materiał wideo

fot.Sebastian Nogier/EPA

fot.Sebastian Nogier/EPA

W szczątkach rozbitego Airbusa niemieckich linii Germanwings znaleziono materiał wideo zawierający obrazy z ostatnich kilku sekund przed katastrofą – poinformowały we wtorek niemiecki dziennik „Bild” i francuski tygodnik „Paris Match”.

Ich współpracownikom umożliwiono obejrzenie tego materiału, na który natrafiła osoba z kręgu śledczych.

Według „Bilda” znaleziony zapis dowodzi, że pasażerowie zdawali sobie sprawę z grozy sytuacji. W nagraniu słychać wydawane w kilku językach okrzyki „Mój Boże”. Jak twierdzi gazeta, na pokładzie panował chaos i pełny zamęt, a poszczególnych sfilmowanych postaci nie da się zidentyfikować. Autentyczność nagrania ma być niewątpliwa.

Pytany w tej sprawie przez agencję dpa prokurator z Marsylii Brice Robin powiedział, że nic mu nie wiadomo o takim znalezisku. Jak zaznaczył, znaleziono szereg telefonów komórkowych, które zostaną dopiero zbadane. „Nie wiem, czy nadają się do zbadania” – wyjaśnił, dodając, że gdy był dwie godziny wcześniej na miejscu wypadku, o żadnym takim wideo nie było tam mowy. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*