Niemcy. „Sueddeutsche Zeitung” częściowo płatna w wydaniu internetowym

fot.Sueddeutsche Zeitung

fot.Sueddeutsche Zeitung

Opiniotwórcza niemiecka gazeta „Sueddeutsche Zeitung” wprowadziła w wydaniu internetowym ograniczenie bezpłatnego dostępu do swoich tekstów. Nowa koncepcja zakłada powiązanie portalu z płatnym cyfrowym wydaniem gazety i jej dodatkiem do piątkowego numeru.

Na portalu „Sueddeutsche Zeitung” (sz.de) wszystkie materiały były dotąd oferowane za darmo. Teraz bezpłatny dostęp ograniczono do 10 autorskich materiałów na tydzień i na jedno urządzenie (smartphone, tablet, komputer stacjonarny).

Aby przeczytać więcej, trzeba będzie zapłacić. Gazeta oferuje tu różne modele, np. abonament dzienny.

Stefan Ploechinger, odpowiadający za ten projekt w redakcji „Sueddeutsche Zeitung” wyraził przekonanie, że nie powinno robić żadnej różnicy, gdzie i w jakiej formie ukazuje się nowoczesna gazeta – czy jako aktualizowany na bieżąco portal, czy jako codzienne wydanie, cyfrowe albo drukowane.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*