Niemcy. Merkel apeluje o jedność Europy ws. uchodźców

Angela Merkel fot.Wolfggang Kumm/EPA

Angela Merkel fot.Wolfggang Kumm/EPA

Kanclerz Niemiec zaapelowała o jedność Europy i wspólne działania wobec kryzysu uchodźczego. „Kto ucieka przed wojną i prześladowaniami, może znaleźć schronienie w Europie” – powiedziała Angela Merkel we wtorek wieczorem w Berlinie.

Kolejny raz Merkel potępiła ksenofobię i przemoc wobec cudzoziemców. „Nie ma tolerancji dla tych, którzy kwestionują godność człowieka” – stwierdziła szefowa niemieckiego rządu w swym wystąpieniu z okazji 70. urodzin szefa związanej z CDU Fundacji Konrada Adenauera, Hansa-Gerta Poetteringa.

Kryzys związany z falą uchodźców, napływających do Europy przede wszystkim z Syrii, był także tematem rozmowy telefonicznej kanclerz Merkel z prezydentem USA Barackiem Obamą. Oboje zgodzili się, jak poinformował Biały Dom, że potrzebny jest sprawiedliwy i akceptowany przez wszystkich podział uchodźców między kraje UE. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*