Niemcy. Medal dla Władysława Bartoszewskiego

Niemcy. Medal dla Władysława Bartoszewskiego

Władysław Bartoszewski jako pierwszy zostanie odznaczony medalem za zasługi dla Meklemburgii-Pomorza Przedniego – poinformowały w środę władze tego niemieckiego landu (kraju związkowego).

Władysłąw Bartoszewski fot.Radek Pietruszka/EPA

Władysłąw Bartoszewski fot.Radek Pietruszka/EPA

„Medal za szczególne zasługi dla Meklemburgii-Pomorza Przedniego w zjednoczonej Europie i na świecie” ustanowiono w styczniu br. Premier tego landu Erwin Sellering odznaczy Bartoszewskiego podczas uroczystości 18 lipca w Greifswaldzie.

W informacji o odznaczeniu, zamieszczonej na stronie internetowej landu Meklemburgia-Pomorze Przednie, podkreślono wkład Bartoszewskiego – b. ministra spraw zagranicznych, od 2007 r. sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnika premiera ds. zagranicznych – w rozwój stosunków między Niemcami a Polską, także na szczeblu regionalnym. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*