Niemcy. Cipras w rozmowie z Merkel zapowiada nowe propozycje rządu

fot.Kay Nietfeld/EPA

fot.Kay Nietfeld/EPA

Kanclerz Niemiec Angela Merkel przeprowadziła w poniedziałek rozmowę telefoniczną z premierem Grecji Aleksisem Ciprasam. Szef greckiego rządu powiedział kanclerz, że przedstawi we wtorek w Brukseli nowe propozycje antykryzysowe – podała agencja dpa.

We wtorek w Brukseli spotkają się przywódcy krajów strefy euro. W rozmowie z Merkel Cipras zapowiedział, że przedstawi nowe propozycje rozwiązania kryzysu zadłużeniowego – podała dpa, powołując się na źródło w greckim rządzie.

Rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert powiedział wcześniej dziennikarzom, że Berlin nie widzi obecnie, po zwycięstwie w referendum w Grecji przeciwników programu pomocy, warunków do podjęcia nowych negocjacji z władzami w Atenach. Seibert zapewnił, że „drzwi (do rozmów) pozostają otwarte”.

Jego zdaniem ruch należy obecnie do greckiego rządu. „Bardzo dużo zależy od tego, jakie propozycje grecki rząd położy na stole” – wyjaśnił Seibert. „Zaczekajmy na to, co premier Aleksis Cipras przywiezie do Brukseli” – dodał. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*