Nepal. Dzieci mogą podróżować tylko pod opieką uprawnionych dorosłych

fot.Harish Tyagi/EPA

fot.Harish Tyagi/EPA

Władze Nepalu ogłosiły we wtorek, że dzieci mogą podróżować w tym kraju tylko w towarzystwie rodziców lub uprawnionych opiekunów. Ma to zapobiec handlowi dziećmi, pozbawionymi dachu nad głową w wyniku niedawnego tragicznego trzęsienia ziemi.

Ministerstwo ds. kobiet, dzieci i opieki społecznej podkreśliło, że zarządzenie to ma na celu przede wszystkim ochronę bezdomnych dzieci, mieszkających w zatłoczonych miasteczkach namiotowych.

Podróżujący z dziećmi dorośli, jeśli nie są ich rodzicami, będą musieli mieć specjalną pisemną zgodę, wydawaną przez lokalne władze.

Trzęsienia ziemi, które nawiedziły Nepal 25 kwietnia i 12 maja, pochłonęły co najmniej 8673 ofiary śmiertelne.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*