Msza przy grobie Jana Pawła II w 12. rocznicę jego śmierci

Msza przy grobie Jana Pawła II w 12. rocznicę jego śmierci
Jan Paweł II fot.Adam Hawałej/PAP/EPA

Jan Paweł II fot.Adam Hawałej/PAP/EPA

W przypadającą w niedzielę 12. rocznicę śmierci Jana Pawła II mszę przy jego grobie w bazylice watykańskiej odprawił kardynał Stanisław Ryłko. Na mszę przybyli przedstawiciele polskiego duchowieństwa z Rzymu, Watykanu oraz polscy pielgrzymi.

Wśród obecnych był współpracownik trzech papieży: Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka – arcybiskup Konrad Krajewski, który jest obecnie Papieskim Jałmużnikiem. W ostatnich latach pontyfikatu Jana Pawła II był jego ceremoniarzem.

Do kaplicy świętego Sebastiana w bazylice watykańskiej przybyli także przebywający w dniu rocznicy w Rzymie wierni z Polski.

W kazaniu kardynał Ryłko, emerytowany przewodniczący Papieskiej Rady Świeckich powiedział, że grób polskiego papieża jest jednym z najbardziej „omodlonych” miejsc w bazylice Świętego Piotra. Podkreślał, że każdego dnia wierni przynoszą tam swoje cierpienia i smutki.

Kardynał Ryłko, który jest teraz archiprezbitrem rzymskiej bazyliki Matki Bożej Większej, jako jeden z najbliższych przyjaciół Jana Pawła II był przy nim w chwili jego śmierci wieczorem 2 kwietnia 2005 roku.

Od niedzielnego poranka hołd przy grobie papieża oddali i modlili się wierni z całego świata.(PAP)

Categories: Religia, Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*