MSZ: polska rodzina poszkodowana w pożarze londyńskiego wieżowca 

W zachodnim Londynie doszczętnie spłonął 24-piętrowy wieżowiec fot.Will Oliver/EPA

Polska rodzina została poszkodowana w pożarze londyńskiego wieżowca; pomocy udziela jej konsul, który jest w kontakcie z najbliższymi rodziny – poinformowało w czwartek na Twitterze MSZ.

Według informacji przekazanych przez pogotowie ratunkowe w pożarze, który wybuchł w nocy z wtorku na środę w wieżowcu mieszkalnym Grenfell Tower w zachodniej części brytyjskiej stolicy zginęło co najmniej sześć osób, a 74 zostały ranne, z czego 20 jest w stanie krytycznym. Służby ratunkowe i burmistrz Londynu Sadiq Khan przypuszczają, że liczba ofiar śmiertelnych prawdopodobnie wzrośnie; cały czas jest też wiele osób zaginionych.

W środę po południu resort polskiej dyplomacji zamieścił na Twitterze wpis, w którym przekazał, że konsul „udziela pomocy polskiej rodzinie poszkodowanej w pożarze #Grenfelltower”. Jak podkreślono, jest on również „w kontakcie z ich najbliższymi”.

MSZ podkreślił również, że „na bieżąco weryfikuje doniesienia i zgłoszenia o innych obywatelach, którzy mogli ucierpieć w pożarze #Grenfelltower w #Londyn”. (PAP)

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*