Merkel: Postęp w negocjowaniu Brexitu, ale „diabeł tkwi w szczegółach”

Merkel: Postęp w negocjowaniu Brexitu, ale „diabeł tkwi w szczegółach”

Niemiecka kanclerz Angela Merkel składająca wizytę w Hadze wyraziła w środę zadowolenie z postępu w negocjacjach w sprawie Brexitu i chęć utrzymania bliskich więzi z Wielką Brytanią, zwłaszcza w zakresie bezpieczeństwa, ale dodała, że „diabeł tkwi w szczegółach”.

„Mam nadzieję, że doszło do postępu, wyraźnie mamy postęp, ale czasami diabeł tkwi w szczegółach, a zatem rzeczy się sprawdzą, kiedy wszystko będzie opracowane” – powiedziała Merkel na konferencji prasowej po spotkaniu z holenderskim premierem Markiem Rutte.

Wcześniej unijny negocjator Michel Barnier oznajmił, że porozumienie w sprawie Brexitu będzie „w zasięgu” w przyszłym tygodniu, mimo że obstaje przy konieczności zaakceptowania przez Wielką Brytanię możliwości kontroli handlu między nią a Irlandią Północną.

Merkel powiedziała, że negocjacje weszły w decydującą fazę i im prędzej się zakończą, tym lepiej.

„Zgadzamy się, że chcemy przyjaznych stosunków z Wielką Brytanią, a ponad wszystko bardzo, bardzo bliskiej współpracy w obszarze polityki bezpieczeństwa” – podkreśliła.

Natomiast Rutte na wspólnej konferencji zaznaczył, że „ważne jest, aby Brexit przebiegał w możliwie jak najbardziej uporządkowany sposób”. (PAP)

Na zdjęciu: Angela Merkel
fot.CLEMENS BILAN/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Świat

Comments

  1. Yaroon
    Yaroon 12 października, 2018, 03:15

    Niemcy nie mają już takiego wpływu na Brytyjska politykę i to szwabów boli, zwłaszcza tą lewacką folksdojczkę Merkelową… z domu Kazimierczak.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*