Merkel: gotowość do dalszych sankcji w razie łamania ustaleń z Mińska (krótka2)

Merkel: gotowość do dalszych sankcji w razie łamania ustaleń z Mińska (krótka2)

Jeżeli ustalenia z Mińska będą poważnie łamane, to jest gotowość do przygotowania czy nawet przyjęcia dalszych sankcji – powiedziała w środę w Brukseli kanclerz Niemiec Angela Merkel. Podkreśliła jednak, że najważniejsze są działania konstruktywne.

Merkel po spotkaniu z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude’em Junckerem powiedziała, że najważniejsze jest to, by pakiet wynegocjowany w lutym w Mińsku przez przywódców Francji, Niemiec, Rosji i Ukrainy został zrealizowany.

„Sankcje oczywiście były też tematem rozmów, ale głównym tematem było konstruktywne działanie na przyszłość. Najważniejsze jest, by zakończyć rozlew krwi w tym regionie poprzez stabilne zawieszenie broni. Mamy zawieszenie broni, ale bardzo niestabilne i trzeba je wzmocnić. Oczywiście jeżeli ustalenia z Mińska będą poważnie łamane, to Rada Europejska i Komisja Europejska są gotowe do przygotowania czy nawet przyjęcia dalszych sankcji” – powiedziała kanclerz Niemiec na konferencji prasowej.(PAP)

fot.Maurizio Gambarini/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*