Malezja wydała na poszukiwania samolotu 20 mln euro

Malezja wydała na poszukiwania samolotu 20 mln euro

Na poszukiwania zaginionego przed rokiem Boeinga 777 linii Malaysia Airlines Malezja wydała dotąd równowartość około 20 mln euro – oświadczył w środę w pisemnej informacji dla parlamentu minister transportu Liow Tiong Lai.

„Szacowane łączne koszty akcji poszukiwawczej nie są jeszcze ustalone, gdyż ona wciąż trwa” – zaznaczył. Uczestniczą w niej siły powietrzne, marynarka wojenna, policja, straż pożarna i służby ratownicze, jak też siły ochrony wybrzeża.

Do tej pory nie udało się natrafić na żaden ślad samolotu, który zaginął 8 marca ubiegłego roku w trakcie rozkładowego rejsu z Kuala Lumpur do Pekinu. Na pokładzie maszyny było łącznie 239 osób, a większość pasażerów stanowili Chińczycy.

W sobotę Liow poinformował, że statki poszukujące szczątków Boeinga na dnie Oceanu Indyjskiego za zachód od Australii skontrolowały już 44 proc. z przeznaczonego do zbadania obszaru 60 tys. kilometrów kwadratowych. „Jeśli do końca maja wciąż nie będziemy mogli znaleźć samolotu, zmusi to nas do rozpoczęcia wszystkiego od nowa” – dodał.

W poszukiwaniach uczestniczy także Australia, która wydała już na ten cel kwotę podobną jak Malezja. (PAP)

fot.Mak Remissa/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*