Linie lotnicze Qatar wznawiają transport pasażerów siedmiu krajów do USA

fot.Jason Szenes/EPA

fot.Jason Szenes/EPA

Katarskie linie lotnicze ogłosiły w sobotę, po zablokowaniu przez sędziego federalnego ze stanu Waszyngton antyimigracyjnego dekretu prezydenta Donalda Trumpa zakazującego wjazdu do USA obywatelom siedmiu państw, że wznawiają przewóz pasażerów z tych krajów.

Na stronie internetowej Qatar Airlines podano, że linie będą stosować się do nowych dyrektyw w odniesieniu do pasażerów posiadających amerykańskie wizy.

„Obywatele siedmiu krajów (Irak, Iran, Libia, Somalia, Sudan, Syria i Jemen), a także wszyscy uchodźcy posiadający wizę lub prawo stałego pobytu (Zieloną Kartę) będą mogli udać się do USA” – głosi komunikat linii lotniczych.

Katarskie linie utrzymują połączenia z 15 amerykańskimi miastami, w tym z Nowym Jorkiem, Atlantą i Chicago.

Przed tygodniem prezydent Donald Trump wydał dekret o wstrzymaniu przez 90 dni wydawania amerykańskich wiz obywatelom siedmiu krajów muzułmańskich mających problemy z terroryzmem. Uzasadnił swą decyzję względami bezpieczeństwa. Spotkała się ona z gwałtownymi protestami na całym świecie. (PAP)

Categories: Świat

Comments

  1. JASIO
    JASIO 5 lutego, 2017, 00:42

    Wiza nie zapewnia przekroczenia granicy USA bo o wjezdzie decyduje oficer sluzb imigracyjnych a jak nie beda wpuszczac to znowu beda protesty ze dyskryminacja krajow arabskich a w tym wszystkim chodzi o bezpieczenstwo USA…ale lewak widzi to inaczej.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*