Książę Harry otrzymał przeprosiny za naruszenie prywatności

Książę Harry otrzymał przeprosiny za naruszenie prywatności

Brytyjski książę Sussex Harry porozumiał się w czwartek z agencją fotograficzną Splash w kwestii polubownego zakończenia sprawy sądowej dotyczącej naruszenia prywatności przez zdjęcia zrobione z helikoptera latającego nad jego posiadłością w Cotswolds.

Prawnicy członka rodziny królewskiej podkreślili, że „posiadłość została wybrana przez księcia i jego żonę ze względu na wysoki poziom prywatności dzięki temu, że jest położona w odosobnionej okolicy i otoczona farmami”.

Jak jednak dodali, wykonane w styczniu br. zdjęcia – które następnie zostały sprzedane wielu brytyjskim gazetom – „znacząco naruszyły” bezpieczeństwo księcia, ujawniając szczegółowo rozkład pomieszczeń i pokazując m.in. salon, jadalnię i sypialnię.

W efekcie Harry oraz jego żona, amerykańska aktorka Meghan Markle, musieli wyprowadzić się z rezydencji. Obecnie mieszkają w Frogmore Cottage w bezpośrednim sąsiedztwie zamku w Windsorze.

W ramach zawartego porozumienia agencja fotograficzna Splash wypłaciła „znaczne” odszkodowanie za wyrządzone szkody, a także przeprosiła za „błąd w ocenie sytuacji”, zapewniając, że „podjęto niezbędne kroki, aby zapewnić, że to nigdy się nie powtórzy”.

Pomimo swojego celebryckiego statusu, będący szósty w linii do brytyjskiego tronu Harry i księżna Meghan cenią sobie prywatność i starają się unikać mediów w swoim prywatnym życiu. Para zdecydowała się na prywatny poród swojego syna Archiego Harrisona; zrezygnowała ze zdjęć przed szpitalem.

Z Londynu Jakub Krupa (PAP)

fot.DAN HIMBRECHTS/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*