Już 80 ofiar śmiertelnych ataku w Nicei, wśród zabitych są dzieci

fot. Olivier Anrigo/EPA

fot. Olivier Anrigo/EPA

Do 80 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych ataku w Nicei – poinformował zastępca mera Nicei i prezydent regionu Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Christian Estrosi. Ponad sto osób jest rannych. 

Estrosi określił atak jako największą tragedię w historii Nicei.

Do ataku doszło na nadmorskiej promenadzie, na której zgromadzeni mieszkańcy i turyści oglądali pokaz fajerwerków z okazji Dnia Bastylii, święta narodowego Francji.

Ciężarówka wjechała w tłum ludzi. Według świadka, który rozmawiał z agencją Associated Press, jej kierowca po zatrzymaniu pojazdu wysiadł i otworzył ogień z broni automatycznej. Francuski dziennik „Le Figaro” podał za swoim lokalnym źródłem informację o tym, że w ciężarówce znaleziono broń palną i granaty.

Francuskie MSW potwierdziło informację, że kierowca ciężarówki został zastrzelony przez policję. Nie wiadomo, czy działał sam, czy też miał wspólników.

Prezydent Francji Francois Hollande powiedział, że atak w Nicei miał charakter terrorystyczny. Według francuskiego prezydenta stan 20 rannych jest ciężki. Zapowiedział, że w piątek pojedzie do Nicei.

Francois Hollande zapowiedział też, że na kolejne trzy miesiące zostanie przedłużony stan wyjątkowy wprowadzony po zamachach terrorystycznych w Paryżu w listopadzie ub. roku. (PAP)

 

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*