Jest porozumienie Moskwy i Kijowa ws. konwoju

Jest porozumienie Moskwy i Kijowa ws. konwoju

Moskwa i Kijów osiągnęły porozumienie ws. szczegółów przejazdu przez terytorium Ukrainy rosyjskiego konwoju humanitarnego, który oczekuje w pobliżu granicy z Ukrainą – podał w sobotę szef regionalnej delegacji Czerwonego Krzyża Pascal Cuttat.

„Obydwa rządy porozumiały się w sprawie sposobów przeprowadzania kontroli konwoju” – powiedział Cuttat w Doniecku, w obwodzie rostowskim w Rosji.

Kijów musi jeszcze zezwolić na wjazd kolumny samochodów, a Czerwony Krzyż oczekuje na „gwarancje bezpieczeństwa” dla transportu po przekroczeniu granicy z Ukrainą – cytuje AFP Cuttata.

(PAP)

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*