Japonia. Mężczyzna zabił nożem pięć osób

Japonia. Mężczyzna zabił nożem pięć osób

40-letni mężczyzna zabił nożem pięć osób w niewielkim mieście Sumoto, na zachodzie Japonii – poinformowały w poniedziałek władze. Policja zatrzymała podejrzanego o zabójstwo.

Do ataku doszło w poniedziałek o godz. 7 lokalnego czasu (godz. 23 w niedzielę czasu polskiego) w dwóch domach. Ofiarami 40-latka są mężczyzna i dwie kobiety z tej samej rodziny oraz para, która mieszkała w pobliżu. Zabici mieli od 60 do 80 lat. Policja zatrzymała napastnika, który był sąsiadem ofiar, w pobliżu miejsca wydarzeń. Bezrobotny mężczyzna, którego ubrania były pokryte krwią, przyznał się do zabójstwa. Odmówił składania zeznań do czasu wyznaczenia mu adwokata. Motywy ataku nie są znane.

Takie akty przemocy są rzadkością w Japonii, zwłaszcza w małych miastach. Zamieszkane przez 44 tys. ludzi Sumoto leży na wyspie Awaji i znane jest z upraw pomarańczy i cebul oraz produkcji piwa Awaji – pisze agencja AP. „Zazwyczaj dostajemy maksymalnie jedno zgłoszenie dziennie. Zazwyczaj dotyczy ono kradzieży roweru albo pobicia” – powiedział wiceszef policji w Sumoto Keizo Okumoto.(PAP)

fot.Franck Robichon/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*