Izrael. Netanjahu obiecał nasilenie ataków na Hamas w Strefie Gazy

Izrael. Netanjahu obiecał nasilenie ataków na Hamas w Strefie Gazy

Premier Izraela Benjamin Netanjahu obiecał w środę nasilenie ataków przeciwko Hamasowi w Strefie Gazy, gdzie już zginęło 43 Palestyńczyków.

Izraelski premier Benjamin Netanyahu  fot.Dan Balilty/POOL/EPA

Izraelski premier Benjamin Netanyahu fot.Dan Balilty/POOL/EPA

„Postanowiliśmy nasilić ataki przeciwko Hamasowi i innym organizacjom terrorystycznym w Gazie” – podano w komunikacie kancelarii premiera po jego spotkaniu z szefami siłowych resortów.

„Wojsko jest gotowe na każdą ewentualność” – zapewnił Netanjahu.

„Hamas zapłaci dużą cenę za te strzały wymierzone w cywilną ludność. Bezpieczeństwo Izraelczyków ma podstawową wartość i operacja ta będzie prowadzona, aż ostrzał miejscowości izraelskich ustanie i wróci spokój” – obiecał Netanjahu.

Hamas rozpoczął ataki rakietowe na terytorium Izraela w poniedziałek. Wiele pocisków zostało przechwyconych przez izraelski system przeciwrakietowy Żelazna Kopuła.

W odpowiedzi lotnictwo Izraela przeprowadziło ataki na „terrorystyczne cele” w Strefie Gazy. We wczesnych godzinach rannych w środę siły powietrzne zaatakowały ponad 130 celów. Według źródeł palestyńskich wśród zabitych w tych atakach są wysokiej rangi działacze Hamasu, w tym komendant jego sił morskich Raszid Jasin.

Łącznie od poniedziałku, izraelskie lotnictwo przeprowadziło w sumie 550 nalotów na cele w Strefie Gazy. Zginęło tam 43 Palestyńczyków, w tym co najmniej 15 kobiet i dzieci. W ciągu dwóch dni rannych zostało też ponad 370 ludzi. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*