Irak. 25 dżihadystów zginęło w atakach lotniczych koło Mosulu

Irak. 25 dżihadystów zginęło w atakach lotniczych koło Mosulu

Co najmniej 25 dżihadystów zginęło w atakach lotniczych na trzy bazy Państwa Islamskiego (IS) niedaleko Mosulu na północy Iraku – poinformowały w poniedziałek źródła medyczne i świadkowie.

Na razie nie wiadomo, czy ataków dokonały samoloty irackie, czy samoloty koalicji pod wodzą USA – pisze AFP.

Do nalotów na cele IS doszło w mieście Zumar, 70 km na północny zachód od Mosulu, niedaleko wsi Aski Mosul oraz w dawnym więzieniu położonym na zachód od Mosulu. Zumar jest jednym z celów sił kurdyjskich, które przed tygodniem rozpoczęły na północy Iraku ofensywę lądową przeciwko dżihadystom.

Stany Zjednoczone, które przewodzą koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu, rozpoczęły 8 sierpnia bombardowania lotnicze pozycji dżihadystów w północnym Iraku, gdzie islamscy ekstremiści kontrolują znaczną część terytorium pięciu prowincji. (PAP)

fot.Mohamed Messara/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

Categories: Świat
Tags: dżihad, Irak, mosul

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*