Indie: 84 ofiary śmiertelne skażonego alkoholu w Bombaju

Indie: 84 ofiary śmiertelne skażonego alkoholu w Bombaju

Do 84 wzrosła liczba osób, które zmarły w slumsach Bombaju, na zachodzie Indii, po wypiciu w środę skażonego alkoholu – poinformowała w sobotę lokalna policja. Do szpitali z objawami ciężkiego zatrucia trafiło 21 osób.

Ofiarami skażonego alkoholu są mieszkańcy slumsów w północnej dzielnicy Malad. 31 osób przebywa w szpitalach, stan 13 z nich lekarze określają jako poważny. Policja zatrzymała pięć osób, które przewoziły i sprzedawały skażony alkohol.

W Indiach często dochodzi do tego typu tragedii, ponieważ ludzie masowo sięgają tam po tani alkohol produkowany bez zachowania odpowiednich procedur. Media tłumaczą, że produkowane często w warunkach domowych alkohole są zanieczyszczone m.in. pestycydami i innymi substancjami chemicznymi.

To kolejny przypadek masowego zatrucia skażonym alkoholem w Indiach; w styczniu w stanie Uttar Pradeś, na północny kraju, zmarło co najmniej 29 osób. W 2011 roku na wschodzie Indii w podobnych okolicznościach życie straciło 170 osób. (PAP)

fot.PublicDomainPictures/pixabay

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*