Holandia. Uczczono pamięć ofiar katastrofy samolotu zestrzelonego nad Ukrainą

fot.Roman Pilipey/EPA

fot.Roman Pilipey/EPA

W pierwszą rocznicę katastrofy malezyjskiego samolotu pasażerskiego, który rozbił się na wschodzie Ukrainy trafiony najprawdopodobniej rakietą ziemia-powietrze, w Holandii uczczono w piątek pamięć ofiar tej tragedii.

W szczątkach lecącego z Amsterdamu do Kuala Lumpur Boeinga 777 towarzystwa Malaysia Airlines zginęło wszystkich 298 osób znajdujących się na pokładzie, w tym 196 Holendrów.

Flagi na budynkach publicznych opuszczono do połowy masztu, w amsterdamskim porcie lotniczym Schiphol złożono wieńce i kwiaty. „Nasze myśli są dziś z ofiarami katastrofy i ich rodzinami” – napisał Schiphol na swej stronie internetowej.

Unia Europejska zażądała w piątek postawienia przed sądem osób „bezpośrednio lub pośrednio odpowiedzialnych” za zestrzelenie malezyjskiego boeinga. Dlatego UE wspiera wysiłki na rzecz stworzenia wiążącego i wiarygodnego mechanizmu egzekwowania prawa karnego – zadeklarowała szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini. (PAP)

"Żywopłot współczucia" stworzony w rocznicę katastrofy MH17, z pluszowych maskotek fot.Michael Kooren/Pool/EPA

„Żywopłot współczucia” stworzony w rocznicę katastrofy MH17, z pluszowych maskotek fot.Michael Kooren/Pool/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*