Francja. Zabójstwo w domu dla zakonników – zatrzymano podejrzanego

Policja przed domem w Montferrier-sur-Lez fot.Guillaume Horcajuelo/EPA

Policja przed domem w Montferrier-sur-Lez fot.Guillaume Horcajuelo/EPA

47-letni mężczyzna został zatrzymany w piątek wieczorem w związku z zabójstwem kobiety w domu spokojnej starości dla zakonnic i zakonników w Montferrier-sur-Lez na południu Francji – podał dziennik „Le Figaro” na stronach internetowych.

Mężczyznę zatrzymano, gdy wracał do swojego domu w Saint-Mathieu-de-Treviers, niedaleko Montferrier-sur-Lez. Nieznane są motywy jego działania; wiadomo natomiast, że w przeszłości pracował w tym domu spokojnej starości, który nosi nazwę „Zielone dęby”.

„Możemy powiedzieć na tym etapie dochodzenia, że nie ma związku, jakiegokolwiek związku, z islamistycznym terroryzmem” – powiedział prokurator Montpellier Christophe Barret.

Według wstępnych ustaleń, w czwartek ok. godz. 22 uzbrojony napastnik w kominiarce wtargnął do pensjonatu. Źródła bliskie śledztwu podały, że miał przy sobie nóż i strzelbę, tzw. obrzyn.

„Ok. godz. 22 pracownica tego domu spokojnej starości skontaktowała się z żandarmami, mówiąc, że została zaatakowana przez mężczyznę” – wyjaśnił prokurator Barret. Gdy żandarmi odnaleźli tę kobietę, była „w szoku, ale cała i zdrowa” – dodał. Według „Le Figaro”, była to dozorczyni, która robiła obchód budynku.

Wcześniej napastnik śmiertelnie dźgnął bronią białą inną kobietę, również pracownicę ośrodka.

W domu spokojnej starości w Montferrier-sur-Lez mieszka ok. 60 zakonników i zakonnic. Jak oświadczył Barret, żaden z pensjonariuszy ośrodka nie został ranny czy zaatakowany. (PAP)

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*