Francja. Strzelanina pod Paryżem, dwie osoby ciężko ranne

Francja. Strzelanina pod Paryżem, dwie osoby ciężko ranne

Mężczyzna uzbrojony w broń automatyczną ranił w czwartek rano dwoje policjantów w Montrouge na południe od Paryża; ranni są w stanie krytycznym – informuje AFP, powołując się na francuskie źródła policyjne.

Według szefa MSW Francji Bernarda Cazeneuve napastnik wciąż jest na wolności. Wcześniej źródła policyjne twierdziły, że zatrzymano jedną osobę. Jednak Cazeneuve powiedział, że nie był to sprawca strzelaniny.

Francuskie media podają, że mężczyzna jest uzbrojony w pistolet, karabin maszynowy, ma też kamizelkę kuloodporną.

Źródła w siłach bezpieczeństwa sądzą, że nie ma związku między tą strzelaniną a środowym atakiem na redakcję satyrycznego tygodnika „Charlie Hebdo” w Paryżu, w wyniku którego zginęło 12 osób. Agencja Reutera pisze z kolei, że na tym etapie nie jest jasne, czy wydarzenia te są ze sobą powiązane. (PAP)

fot.EPA

  • Second shooting in south of Paris
  • Second shooting in south of Paris
  • Second shooting in south of Paris
  • Second shooting in south of Paris

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*